Špagatas. Jei noro yra bus ir jis.

Špagatas. Jei noro yra bus ir jis.

Challenge accepted arba kaip sesės siekia vieno tikslo – špagato!

IMG_6492
Nuo ko viskas prasidėjo 
splss
Va taip atrodo špagatas po gal poros savaičių. Atrodo,  kad net ne špagatą bandau daryti, bet tokia buvo pradžia. 

Šitas tikslas jau yra buvęs mano metų must  do sąraše, bet tada (prieš metus, kitus) taip ir liko be pliusiuko šalia. Pritrūko visko.. noro, laiko, užsispyrimo, palaikymo, motyvacijos ir dar velniai žino ko. Bet pasiteisinimai niekam neįdomus, žinau. Go hard or go home, sako internetas. Na arba kas norės tas ras būdą, kas nenorės tas ras priežastį. Radau tada ne vieną ir.. svajonė lik sveika.. 

Visai neseniai supratau, kad metai bėga, lankstumo kreivė krenta žemyn, o must to do sąraše yra nepasiektų tikslų, kuriem pasiekti dar turiu laiko ir smarvės ar bent jau tikiuosi, kad turiu.

Hm, na gerai, kažkaip taip ir prasidėjo linksmybės, kurios jau tęsiasi kone penktą mėnesį. Pradžių pradžia turbūt galima laikyti lapkričio 7 dieną.

Taip taip, internete pilna klipukų ir straipsnių pavadinimais: špagatas per dvi savaites; špagatas per mėnesį; pratimai padėsiantys atsisėsti ant špagato per trumpą laiką ir taip toliau ir panašiai. Deja. Ne. Savaitės neužteko, mes (aš ir mano blondie sporty sesė) to ir nesitikėjom. Sakėm taip: davai pabandom, nieko neprarasim, iki kelionės padarysim (arba NE) ir būsim lanksčiosios sesės (arba irgi NE, visada yra tikimybė). Davėm sau, a nei daug nei mažai, 3 mėnesius. Prasidėjo straipsnių, video pamokų, pratimų ir kitokios info paieškos. Ant šaldytuvo pakibo lapas-grafikas su datom, mankštos trukmės registravimu ir net motyvuojančiu flexible is sexible užrašu (čia daug vieno blondino vlogerio ir split’ų meistro įtakos, jis ten viršuij nuotraukoje). Vėliau (po mėnesio skausmo, apie jį vėliau) atsirado ir kitas užrašas „no gain.. just pain“. Tikrai. Tada vėl motyvuojantis „go hard or go home“ ir vienas po kito, motyvuojantys ir nelabai jie ten kaupiasi, grafikas pilnėja. Namie atsirado jogos kilimėlis, jogos plyta (lengvesnė nei statybinė). Dabar jau ir tempimo virvė. Kiek interviu padaryta šia tema su draugais nuo vaikystės ant špagato sėdinčiais, kažkada sėdėjusiais, ar taip ir iki galo neatsisėdusiais, bet motyvuojančių žodžiu negailinčiais, su gimnaste (buvo kažkada ir padarydavo be vargo) mama, kiek išanalizuota visko ir sukaupta informacijos, apie instagram ir pinterest nuotraukų peržiūras nebekalbu, jų irgi prikaupta šimtai, kas tikrai motyvuoja. 

Tempimo pratimai ir jų dažnumas – štai kas svarbiausia judant link šito tikslo. Beveik kasdien, beveik visada nemažiau nei 40 minučių, dažniausiai sąžiningai ir su apšilimu. Va taip vat judam į priekį.

splits

„Špagatas vis dar in progress. Žemė artėja, traukos dėsnis atrodo turėtų neužilgo suveikti, raumenys ištysti ir laimės klyksmas pasigirsti. Tikimės, norim ir siekiam“ tai buvo paskutinis sakinys preiš išsaugant užrašo juodraštį, prieš kelionę į svajonių Tailandą, su svajonių paplūdimiais, tik dėja be svajonių špagato juose, be pasiekto tikslo ir vis dar in progress su pažadu nepasiduoti. 

IMG_6890
Tempimas oro uoste. Helsinkis. Sausio pabaiga.

Nepasidavėm ir net kelionės pradžioje darėm savo linksmąsias tempimo treniruotes oro uosto salėj, tik vat pasiekus rojų ir karšus saulės spindulius labiau rūpėjo skaniai pavalgyti, daug pamatyti, ramiai pasideginti ar džiunglėse per purvus pabraidyti, nei tempimo pratimus kasdien daryti.

Adaptacija po atostogų irgi buvo sunki, ligos, liūdesėlis dėl baisaus oro ir pilkos aplinkos dar labiau demotyvavo kažką veikti.

IMG_9805
Mėgstamiausias pratimas kai tingisi

Prasidėjus pauzė, sąstingio laikotarpis, tinginystės amžius atostogomis nesibaigė. Praėjo kone visas mėnuo visai be treniravimosi, be judėjimo link užsibrėžto tikslo. Grafikas su motyvuojančiom frazėm akis badė kasdien, o ir jogos kilimėlis vis prašėsi būti išvyniotas, kol pagaliau, pagaliau vėl pradėjom judėti link vis dar nepasiekto tikslo. Neatrodė, kad labai sumedėjom, taip ir nebuvo, net pasirodė, kad tikslas jau visai čia pat ir gal net iki vėlykų gersim pergalės šampaną.

IMG_0088
Progresas

Nuojauta nemelavo.

Kartais grįžti ir nori tiesiog nieko neveikti, bet žinai, kad negali sau to leisti, turi nepasiektų tikslų. Taip buvo ir trečiadienį, tą didįjį kovo 29 trečiadienį, kai mintyse vakarą susidėliojau maždaug taip: grįžtu, šoku į timpas, apšylu, prasitempiu ir einu gerti arbatos su knyga ir sumuštiniais, norėjau tik tiek, bet gavau kur kas daugiau. Taip, viskas vyko pagal planą iki tos vietos, kur aš biški prasitempiu, nes biškis eilinį kartą virto kone valanda (nesiskundžiu, patykėkit), toliau prasidėjo fotosesija, kurią sugalvojau tikrai ne aš, buvo ne fotosesijos nuotaika, ne nuotaika ir labai stengtis, norėjau tų sumuštinių belekaip, bet kai Laura parodė ką gali, o ji galėjo patykėkit nemažai, beveik atsisėdo ant špagato, aš supratau, kad negaliu nusileisti ir irgi noriu foto ir jei jau ji gali tiek daug tai ir aš turiu galėt. Progreso fotosesija baigėsi tuo, kad aš besimaivydama padariau špagatą, nelabai tuo patykėjau, nepatikėjo ir Laura, todėl nusiuntę foto mamai laukėm jos approval’o, gavom jį ir prasidėjo sveikinimai, tada fotosesija iš naujo, fotosesija kitu kampu, su kitais drabužiais, video ir nauji bandymai. TAIP, padariau, pagaliau padariau ir net ne kartą, taip gera buvo, kad net pamiršau savo sumuštinius. 

slak
Pagaliau. Tas jausmas kai pasieki tikslą. 
IMG_8265
Laura. Beveik

Labai geras jausmas, labai skanūs po to buvo ir tie pergalės sumuštiniai, gal net skanesni. Geriausi dalykai atsitinka kai jų nesitiki. Dabar laikas tobulėti toliau ir, aišku, kitai kojai, kuri tokia biški patraumuota, atrodo kaip medinė po kažkurios iš mankštų.

smus
Pergalės sumuštiniai arba šventiniai sumuštiniai. Juodo šokolado plokštelės, duona ir sviestas, Daniškai.

asas

pratimai

slpirt
Pirma ternirotė lauke. Taip faina sveikintis su saule žiūrint į saulę. Balandžio 2 diena. 20 laipsnių šilumos ir daržinė.

Kaip visada, svajokit atsargiai ir nepameskit užsibrėžtų tikslų, kad ir mažais žingsneliais, bet reikia judėti pirmyn. Kasdien.

Laukite tęsinio supratimais, patarimais, daugiau skaičių ir foto, bėgam temptis į priekį.

xoxo

MinykaDo