Sviestas brangsta. Žmonės bunka. Pasaulis griūna.

Sviestas brangsta. Žmonės bunka. Pasaulis griūna.

Savaitgalis buvo kupinas įvairiausių pokalbių prie arbatos ir pyragų. Su baba ir su dėde, abu prie bajerio tai padiskutuojam visokiom temom, ir rimtai ir nelabai, kaip kada. Šis savaitgalis kažkoks pilnas liūdnų žinių, jas bežiūrėdamos ir nusprendėm, kad pasaulyje per daug pinigų ir pavojų, ir šiaip blogis įsisiautėjo ir jam puikiai sekasi plisti visuose žemynuose visomis formomis. Žmonės tiek visko išrado ir pridirbo, kad patys nebesižino kaip ant svieto būt ir kaip baba sako, nežinau vaikai, kas čia bus toliau, aš nebe pamatysiu pasaulio pabaigos, bet žmonės patys save sunaikins, anksčiau ar vėliau, vienokiu ar kitokiu būdu. Ir pasidaro biški liūdna. Abiem.

Tada pradedam kalbėti apie sviestą (atvežiau iš miesto ale pigesnio, tiem žadėtiem pyragam kepti), sako, kad čia kaime, kaina kyla ne dienom o valandom.. Ką gal paskutiniu metu visos Lietuvos karvės užtrūko? Nebėra pieno? Nuo kada sviestas kainuoja 2,09 e už 200 g pakelį? 10 eurų kilogramas? Sviesto kilogramas. Rimtai? Kažkas čia bus. Tuo tarpu švedams sviesto pakelis 250 g nekainuoja 2 eurų. Kaip taip?

Ir po visų rimtai liūdnų temų gvildenimo gaunu pastabą, be didelių moralų, o tiesiog.. „Telefono iš rankų nepaleidi ir ką ten švieti ištisai ir ką matai tam ekrane? Visiškai nebemokat pasidžiaugti niekuo, viskas ekranuose. Čia baisi priklausomybė.“ Nežinau ką atsakyt, tai pritariu ir tyliu. Ką matau, visokį gerį ir blogį, gėrio nedaug, nors yra, o ką dar, reklamas, tobulai sudėliotas kompozicijas, tuštybės ir ale prabangos pilnus postus. Tiesiog nuotraukas. Nieko rimto ar svarbaus. Čia gal tik įprotis.. Turėti rankoj ir skrolinti. Būti online, tipo nieko nepražiopsoti. Nežinau. Dar reikia pagalvoti, sudėlioti atsakymą su pasiaiškinimu.

xoxo

MinykaDo