GREIČIAUSIAS IR PAPRASČIAUSIAS PYRAGAS

GREIČIAUSIAS IR PAPRASČIAUSIAS PYRAGAS

Esu visiškai nustebinta ir netekus žado.  Parašiau Google paprastas pyragas ir radau, atrodo, net per paprastą, galvoju bus prastas, skaitau komentarus, pagyrų kalnas! Kepu! Iškepu ir negaliu sustoti valgius su mintim „genialumas slypi paprastume“. Minkštas, šlapias, purus, šokoladinis, gražus ir labai skanus yra šitas paprastukas.

Reikia:

-1 ir 1/4 stiklinės miltų

-1 stiklinė šilto vandens

-1/3 stiklinės kakavos

-1/3 stikinės aliejaus

-1 (nevisai pilna) stiklinė cukraus

-1 a.š. valgomosios sodos

-1 a.š. acto

-1 v.š. vanilinio cukraus

– žiupsnelis druskos

Mano stiklinė kaip visada 250 ml.

Miltus ir kakavą persijojam ir sumaišom su cukrum, vaniliniu cukrum, soda ir druska. Pilam vandenį, aliejų ir actą. Gerai išmaišom. Turim gražią rudą masę, pilam į kepimo formą (man labiausiai patinka silikoninės, nereikia jokių riebalų, tobula) ir kepam 180 laipsnių temperatūroje apie 20-30 min, atsargiai, kad neperkeptų ir nesigautų sausas! Patikrinkit po 20 min, gal jau gatavas.

Skanus ir be nieko, bet man labai patiko su šokoladu ir džiovintais vaisiais.

-60 g kepinių šokolado (maniškis 52% kakavos)

~50 ml pieno arba grietinėlės

-džiovinti abrikosai ir figos (ar riešutai)

Šokoladą ištirpinti mikrobangų krosnelėje arba garų vonelėje ir sumaišyti su pienu. Aplieti pyragą ir apibarstyti džiovintais pjaustytais vaisiais ar riešutais ar kokosu, čia pagal skonį. O kaip skanu šitas pyragas su kriaušiniais grietinėlės ledais!

Popietės kavutė ir šitas pyragas šeštadieniui pats tas, ypač po smagaus pasivaikščiojimo Karališkam sode (Kungsträdgården) tarp žydinčių sakurų ir beprotiško kiekio žmonių..jaučiasi, kad pavasaris atėjo ir visi pasivaikščiot išėjo.

http://www.neringa-blogas.com/kulinarija/pyragai-pyrageliai/greitas-sokoladinis-pyragas.html >

xoxo,

MinykaDo