Varškės spurgytės

Varškės spurgytės

Mėgstu varškės apkepus labiau negu labai, bet varškės spurgos yra išvis virš visko (kalbant apie varškę).

Man jos labai primena vaikystę, gal kad babos kaimynė kepdavo tobulas savo anūkei, o ji ir mus, išsinešus jų maišelį į kiemą, pavaišindavo. Tokios apibarstytos cukraus pudra, tokios labai varškinės, nemažos ir tokios skanios jos būdavo, atrodo kaip vakar valgiau, o metų bent penkiolika prabėgo.

Prisipažinsiu, kepiau gal antrą kartą gyvenime, su didele baime, kad vėl bus permirkę aliejuj ir pusžalės viduj, bet va, pavyko ir baimės išsilakstė. Net galvoju kada greitai vėl kepti, jau be jokių baimių, na nebent priaugti kokį centimetrą aplink bambą, bet apie šitas baimes ne šitam įraše.

14516525_697298653761094_7370525190045415707_n

Varškės spurgos

-400 g varškės
-2 kiaušiniai
-3/4 stiklinės arba mažiau cukraus
-miltų apie 1 stiklinę gal kiek daugiau
-1/2 a.š. kepimo miltelių
-aliejaus virimui
-cukraus pudros apibarstimui

    Sutrinam varškę ir kiaušinius, geriausiai šakute ir geriausia, kad varškė būtų ta tikra, tvirta, o ne kreminė ar iš tų mažų pakučių, kur net pavendeniuoja.. maniškė, buvo naminė, gaminta iš tikro pieno (ha, kaip juokingai skamba tikro pieno). Tada sumaišom miltus ir kepimo miltelius ir susijojam į varškę. Maišom šaukštu, tešla turi būti labai tiršta (įdedam daugiau miltų, jei dar skysta), bet dar galima ją maišyti šaukštu. Aliejų įkaitinam puode arba gilioje keptuvėje. Imam šaukštą, dubenėlį su vandeniu, pasišlapinam rankas ir šlapiu šaukštu imam tešlos ir tarp rankų suformuojam mažą, graikinio riešuto dydžio kamuoliuką ir leidžiam į karštą aliejų. Tešla gana lipni, bet taip turi būti, teks pasiterlioti. Spurgytės turėtų pakilti į viršų, pasipūsti ir gražiai kepti, pačios besisukdamos ratais. Jei matot, kad nekyla, pajudinkit su kiaurasamčiu, kad nepriliptų prie dugno. Sulaukiam kol gražiai paruduoja ir ištraukę dedam ant poperinio rankšluosčio, apibarstom cukraus pudra. Laukiam kol atvės, nes karštos būna labai minkštos ir lipnios viduje, o atvėsusių labia greit nelieka..

xoxo

MinykaDo