Greitai pagaminamos duonelės su jogurtu (flat bread) ir humusas

Greitai pagaminamos duonelės su jogurtu  (flat bread) ir humusas

Šitas greitai pagaminamas duoneles kepu kai darau humusą, graikiškas salotas, indiškus karius ar troškinius. Joms tereikia trijų ingridientų. Super greita ir visada pavyksta.

  • graikiško jogurto, 200ml
  • miltų, stiklinė (250 ml ir šiek tiek kočiojimui, minkymui)
  • kepimo miltelių 1 a.š.
  • sviesto patiekimui (patepti dar karštas duoneles)
  • česnakinės druskos taip pat patiekimui (nebūtina)
  • druskos

Miltus, druską ir kepimo miltelius sumaišom kartu, dedam jogurtą, maišom ir kai jau nebesigauna maišyti šauktu išminkom rankomis (minutę kokią, jei labai limpa pasimiltuojam rankas). Gaunasi kiek lipnoka tešla, ją padalinam į 4 dalis. Pasibarstom miltų, kočiojam plonus blynus ir kepam sausoje keptuvėje po kelias minutes ant vidutinės/didelės kaitros kol gražiai paruduoja. Aš jas dedu į folija išklotą indą, patepu sviestu ir pabarstau česnakine druska, uždengiu folija ir taip dedu kol iškepu visas, o tada nešu ant stalo, taip jos lieka šiltos ilgiau ir super minkštos.

Humusas su šia duonele tinka nuostabiai. Šiaip humuso receptą jau esu rašiusi čia, niekada aš jo produktų nematuoju, dedu visko iš akies ir paragavus nusprendžiu ar šiandien norisi daugiau česnako ar daugiau citrinos sulčių, nevisada dedu kumino, kartais dedu čili pipirų. Esmė paprasta, stiklainiuką (apie 400g) avinžinių nukošiu, pasilieku šiek tiek to skysčio, dedu juos į blenderį, metu česnako skiltelę, kelis šaukštus citrinos sulčių, įpilu alyvuogių aliejaus kelis šaukštus, dedu druskos, pipirų, kokius tris šauktus tahini (sezamų) pastos ir dar kokių prieskonių jei norisi, viską sublendinu iki gražios vientisos masės, jei matau, kad labai tiršta įpilu dar to skysčio nuo avinžirbių arba šlakelį vandens. Teksturą, sūrumą, rūgštumą reguliuoju po pirmo paragavimo. Šiuo metu kai orai taip atšilo labai noriu kažko gaivesnio tai galvoju daryti su žaliais žirneliais, būtinai pasidalinsiu jei pavyks. Patiekiu su tuo ko turiu, morkų lazdelėm, flat bread, krekeriais ir taip toliau.

Recepts iš Jamie Oliver.

xoxo

MinykaDo