Brangusis Singapūras. Dvi naktys, trys dienos. Ką, kas ir už kiek.

Brangusis Singapūras. Dvi naktys, trys dienos. Ką, kas ir už kiek.

Pradžia. Ilga kelionė.. Po dviejų parų kelyje ir oro uostuose pagaliau pasiekėm tikslą. Štai ir jis, galingas, prabangus, švarus ir nykštukinis Singapūras. Jam buvom pasiruošę išleisti nemažą sumą pinigų, juk čia vienas brangiausių miestų pasaulyje, bet mūsų piniginių laimei dalį sumos išsikeitėm į Malaizijos ringitus, vadinasi, ne toks jau ir brangus tas brangus Singapūras. Taigi, ką nuveikėm, ką suvalgėm ir kiek išleidom per tris pirmas kelionės dienas Pietryčių Azijos perle.

                                                                                                            DREAM big. Singapūras.
                                                                                                           Marina Bay Sands viešbutis.
                                                                                                          China Town. Singapūras.

Nuo pat pirmų kelionės valandų vedam labai rimtą ir gana tikslią buhalterinę apskaitą. Viskas suskirtstyta paprastai į penkias grafas: nakvynė, maistas, transportas, pramogos ir kita (lėktuvų bilietus skaičiuojam atskirai). Kiek smulkiau atskirai apie kiekvieną iš jų:

Lėktuvo bilietai iki Singapūro 163,63 e

Taigi pirmiausiai apie skaudžiausią piniginei dalį, apie lėktuvo bilietus iki Singapūro (kita gana skaudi buvo draudimas, bet jis visai kelionei – 3 mėnesiams ir kainavo 88 eurus, todėl prie Singapūro išlaidų jo neskaičiuoju). Bilietai tekainavo truputį virš pusantro šimto eurų. Sakysit pasisekė? O taip, tikrai, bet kas ieško tas randa, beje kelionė buvo tikrai ilga ir ne pati patogiausia. Beveik parą laukėm Oslo oro uoste (apie oro uostus, jų darbo laiką ir galimybę ten miegoti visada pasitikrinu Sleeping In Airports puslapyje) ir persėdę Londone skridom beveik 12 valandų be maitinimo. Neištvėriau tik be kavos, kurią pirkau Oslo oro uoste ir lektuve į Singapūrą, o valgėm ką turėjom įsidėję (apie užkandžius irgi rašiau čia Detalus daiktų sąrašas. Pietryčių Azija ). Skrydis su maitinimu iškart brangsta beveik 25-iais eurais.

Skrydis Vilnius – Oslas (Ryanair) 17 e

Skrydis Oslas – Londonas – Singapūras (jungiamasis, Norwegian) 146,63 e

Bilietų paieškai dažniausiai naudoju: Google Flights arba Momondo.

Maistas 3 dienos, iš viso 41,08 e

Tikėjomės kur kas blogiau nei radom, bet paišlaidavom ir nemažai bei skaniai pavalgėm. Lyginant tarkim su Kvala Lumpūru tai išleidom kosmiškai daug, bet vidutiniškai 13,69 eurus dienai, todėl nepasakyčiau, kad baisiai peržengėm biudžeto ribas, beje kelis kartus pavyko užsisakyti tokias porcijas, kad nesugebėjom pabaigti, dėl ko baisiai liūdna, nes buvo skanu, tik per daug. Vanduo Singapūre brangus, bet Gardens By The Bay (parke) yra geriamo vandens kraneliai, todėl prie progos pasipildėm atsargas čia. Kadangi hostelis buvo su pusryčiais, tai pusryčiams visus rytus smagiai valgėm skrebučius su kaya (vietinis džemas pagamintas iš kiaušinių ir kokosų) džemu ir sviestu bei gėrėm kavą. Be kaya džemo pusryčiams dar buvo galima ir skrebutį su tikriausiai pačiu pigiausiu vaisių džemu pasidaryti. Visas maistas kurį valgėm buvo super skanus, jokių pilvo skausmų ar virškinimo sutrikimų nepatyrėm nors daugiausiai rinkomės gatvės maistą.

Ką valgėm: karį, antieną su ryžiais, laksą (tiršta sriuba su ryžių vermišeliais ir skumbre), tikka masala (indiškas vištienos patiekalas), satay (mėsos iešmeliai kepti ant žarijų), nasi goreng (kepti ryžiai), naan (indiška duona), užkandžių bei išgėrėm nemažai arbatos, kavos, vandens.

Keletas patarimų ir pastebėjimų: kava ir arbata bus baisiai saldi jei nepaprašysit kitaip. Little Indijoje pirkdami išsinešimui gėrimą galite gauti ir maišelyje su rankenėle (labai mielas variantas, foto ten žemiau). Norėdami pavalgyti pigiau eikite į prekybos centro food court arba rinkitės gatvės maistą. Bijoti dėl jo nelabai yra pagrindo, be to visada galima nužvelgti kaip atrodo maistas kitų lėkštėse, išsirinkti vietą kur yra daug vietinių. Norėdami sutaupyti nepirkite gėrimų ten kur valgote, dažniausiai jie dvigubai brangesni, o ir gerti valgant nėra labai sveika ar būtina. Būtinai paragaukit laksa su skumbre, mane šis patiekalas sužavėjo bei ko nors iš Little India kvartalo siūlomų gėrybių. China Town maistas kur kas brangesnis, čia už lėkštę be gėrimo paliksite mažiausiai 4-5 eurus.

                                                                         Mažoji Indija. Prekybvietė ir vietinė moteris. Singapūras.

Nakvynė. 2 naktys, iš viso 18 e

Čia ji nepigi lyginant su kitais miestais Pietryčių Azijoje, todėl nakvynei pasirinkom Little India rajoną, kur biudžetinė naktis hostelyje kainavo 9 eurus žmogui. Vienas pliusas, pusryčiai įskaičiuoti, kitas pliusas metro stotelė visai prie pat, o ir iki centro vos kelios stotelės. Gyvenimas mišriame 8-nių lovų hostelio kambaryje gal ir nebuvo pats patogiausias, ypač prisimenant girtą kambarioką su buteliu degtinės prie lovos ir nesibaigiančiais telefoniniais pokalbiais, bet ne miegoti ar hostelyje sedėti čia atvykom. Pigią nakvynę radom: www.booking.com (paspaudę ir užsibookine kažką su šia nuoroda gausit 10 proc. nuolaidą). Nežinau ar tikrai rekomenduočiau šią vietą, nes ji tikrai nėra tobula, bet porai naktų už tokią kainą, neblogas pasirinkimas. Štai–> Travellers Loft @ Lavender . Paieškojus nakvynę galima rasti ir už 8 eurus nakčiai.

                                                                                           Mažosios Indijos pagrindinė gatvė. Singapūras.

Transportas 6,87 e 

Čia irgi tikėjomės palikti nemažai pinigų, bet metro nėra baisiai brangu, o ir nemažai suvaikščiojom, todėl neišleidom 7 eurų. Iš oro uosto į miestą nusigavom autobusu (tiksliau dviem), kas kainavo mažiau nei 3 eurus (keista bet nei vieno turisto autobuse iš oro uosto į miestą nesutikom, gal dėl metro kaip alternatyvos, o gal dėl to, kad susigaudyti nėra labai lengva ypač kai stotelių nerašo ir nesako (ne visi autobusai ačiū Die)). Metro sistema kur kas paprastesnė, žinoma viduje taip šalta, kad reikia šilto mėgztinio, bet greita ir patogu. Man patinka metro, patinka daug labiau nei autobusai mieste.

                                                                                            Singapūro metro.

Pramogos 15 e

Ši dalis gali kainuoti baisiai daug, jei tik yra noro ir galimybių tam skirti daug daug daug pinigų. Man asmeniškai užteko 15 eurų. Tiek kainavo pakilti į parko medžių viršūnes ir pasivaikščioti po Cloud Forest kupolą (Gardens By The Bay). Kadangi pats parkas (Gardens By The Bay) yra nemokamas bei įspūdingas nusprendėm užsukti į taką virš medžių bei vieną iš kupolų (jų yra du, abiejuose augalų ekspozicijos). Visos kainos, darbo laikas, akcijos ir atrakcijos apie parką štai čia Gardens By The Bay.

                                                                                          Sky walk. Gardens By The Bay.

Kitos išlaidos 1,34 e

Singapūre praleidom tik kelias dienas daug kitų išlaidų nesusidarė. Ši suma buvo išleista vienam apsilankymui mokamame WC ir pirmam magnetukui iš pirmos aplankytos šalies (kaip visada, mamai į kolekciją). Siuvenyrų kainos China Town’e tikrai normalios, bet ne to mes čia atskridom, o ir kaip žinia kuprinėje vietos likę nedaug (apie kelių mėnesių kelionę tik su rankiniu bagažu ir ką pasiimti jau rašiau anksčiau-> Detalus daiktų sąrašas. Pietryčių Azija).

Dar šiek tiek apie tai kaip patiko Singapūras parašiau ir čia Singapūras. Ką pamatyti ir kaip sutaupyti? O jei atvirai, tai tikrai labai patiko Singapūras ir labai džiaugiuosi jį aplankius. Į savo aplankytų šalių sąrašą rašau jį ir džiaugiuosi 22-a aplankyta valstybe.

xoxo

MinykaDo