Kalėdų karštinė. Karšti Kalėdiniai linkėjimai iš Filipinų.

Kalėdų karštinė. Karšti Kalėdiniai linkėjimai iš Filipinų.

Aš pirmąkart gyvenime nepamatysiu europietiškos Kalėdų eglės. Pirmą kartą Kalėdas švęsiu tarp palmių, be silkės, be mišrainės baltos, be šeimos ir tikiuosi be persivalgymo. Šita mintis šiek tiek neramino išpradžių, o ir šiaip žmogus pripanta prie visokių gyvenimo peripetijų ir vėliau jas drastiškai keisti yra nelengva, bet aš iš dalies džiaugiuosi pabėgus nuo tos vartotojiškos Kalėdų sumaišties, kur viskas sukasi apie kalnus maisto, daug nereikalingų dovanų, daug materialinių dalykų, daug pompastikos, brangių eglučių, spalvotų lempučių ir mažai Kalėdų dvasios. Visi laukia Kalėdų, kad galėtų prisivalgyti iki skrandžio sutrikimų ir vaistų gėrimo, bet ar kas pasninkauja prieš Kalėdas? Ar daug pažįstamų turit kurie nevalgo mėsos didijį penktadienį ar daugiau pažįstat tokių kur kūčių ryte pasidaro sumuštinių su kumpiu, o vakare žegnojasi virš silkinės?

Bandau įsivaizdouti kiek man būtų kainavę Kalėdos namie ir kažkodėl įsivaizduoju nemažas eurų sumas, nors atrodo kiekvienais metais bandydavau vis mažiau pirkti, mažiau išleisti nereikalingiems pirkiniams, bet kažkas (gal reklama, gal aplinka) ten daro savo ir nuveda į prekybcentrius nenorom ir nejučiom.

Šiemet kiek kitaip, šiemet mano Kalėdų biudžetas dovanoms neviršyja dviejų eurų.

O kiek Jūs jau išleidot dovanom? Dekoracijom? Naujiems drabužiams, nagams ir ragams pagražinti prieš šventes?

Nepirkit ir nekepkit daugiau nei galit suvalgyti, nedovanokit nereikalingų skulpturyčių ir šlepečių, geriau išjunkit televizoriaus blevyzgas, šiltai apsirenkit, pasidarykit termosą arbatos ir pasivaikščiokit Kalėdiniam miške ar parke su šeima, draugais ar kaimynais. Galų gale pasidovanokit laiko sau, pabūkit ramiai, pailsėkit ir svarbiausia neišprotėkit.

Kalėdos čia didelė šventė ir vietiniai jų laukia bei pradeda švęsti nuo rugsėjo, tai dvasia Kalėdų tikrai tvyro oro.

Filipinietiškos Kalėdų eglės ir dekoracijos Jums nuo manęs. Jaukaus šventinio laikotarpio.

xoxo

MinykaDo