Kvala Lumpūras. Trumpos (3 naktų) viešnagės biudžetas.

Kvala Lumpūras. Trumpos (3 naktų) viešnagės biudžetas.

Po Singapūro nusprendėm kažkaip pasiekti Malaizijos sostinę, bet tik ne skristi nors skrydžių kainos tikrai patrauklios (AirAsia visada turi ką pasiūlyti), todėl pasirinkom kelionę autobusu. Iki Kvala Lumpūro daugiau nei trys šimtai kilometrų, bet kelionės trukmė kosminė, maždaug 9 valandos. Žinoma, dėl to kaltas pasienio punkas, tiek Singapūro tiek Malaizijos ir tik laimės dalykas nepapult kartu su kitais šimtais turistų ir nelaukti savo štampuko pase gerokai virš valandos. Laukėm kantriai ir po visų pirštų antspaudų procedūrų (tiek Singapūre tiek Malazijoje atvykus ima pirštų antspaudus) sulaukėm.

Batu urvų gyventojos.

Taigi lėktuvo bilietų į Kvalą Lumpūrą nepirkom, todėl skaičiuoju tik autobuso bilietą Singapūras – Kvala Lumpūras 11,25 e.  Autobusas minkštas ir fainas, didelės didelės kaip foteliai sedynės, oro kondicionierius, jokio WC, bet vienas kitas sustojimas, todėl gyventi galima. Nesiskundžiu nors ir riedėjom ilgai.

Maistas per 3 su trupučiu dienas išleidau 19,17 e

Maistas.. Maistas yra ta priežastis, kodėl dar neišvykus jau norėjosi grįžti į Malaizijos sostinę. Nespėjau visko išragauti, bet spėti išragauti tūkstančius skonių ir patiekalų per keletą dienų net nėra įmanoma. Didžiausią įspūdį paliko jo didenybė ais kacang (grūsto ledo, spalvotų sirupų, pupelių, kukurūzų, agaro agaro, riešutų, baziliko sėklų, palmių sėklų ir ledų desertas). Atrodo jis labai spalvotai ir įdomiai, bet į mėgstamiausių desertų sąrašą nepakliūna, per daug ledo ir keistas pupelių ir kukurūzų su ledu derinys. Dar keisčiau už šį desertą atrodė mano juodam tirštam padaže paskendę stori ir į kirmeles panašūs kinų virtuvės makaronai su mėsa, kopustais ir jūros gerybėm (hokkien mee). Sako čia labai populiarus patiekalas su daug sojų padažo, kurį vietiniai valgo pagirių metu. Nustebino labai ir tradicinio nasi lemak pandan pateikimas, kai gali tiesiog pasiimti mažą į banano lapą ir popierių susuktą kugį vos už keliasdešimt (euro) centų, o atsidarius randi kokosų piene virtus ryžius su sambal (vietiniu, aštriu) padažu, ančiuviais, kietai virtu kiaušiniu ir žemės reišutais. Šis (nasi lemak) dažnai vadinamas nacionaliniu Malaizijos patiekalu ir valgomas betkuriuo paros metu, tačiau ypač dažnai pusryčiamas. Gausybė kitų mėsos, jūros gerybių patiekalų, skanieji kariai (curry mee) ir milžiniškas saldumynų pasirinkimas. Malajai pamišę dėl saldumynų, todėl jų čia visur ir visokių, nuo keptų bananų (pisang goreng) iki visokių žalių suktinukų panašių į blynelius (ketayap) ar burbuliukų su kokosų drožlėm ir su palmių sirupu viduje (ondeh ondeh). Taip pat įvairiausių saldžių gėrimų ir kepinių su įspūdingo kvapo ir neįprasto skonio vaisių karaliumi tituluojamu durijum. Taigi vidutiniškai per dieną pravalgyta 6,19 e.

Ais kachang
Karis
Nasi lemak įpakavimas.
Pyrgėliai su durijaus įdaru.

Nakvynė trims naktims 18 e

Gyvenimas China Towne nebrangus, o ir lokacija gera. Už naktį 6 eurai su pusryčiais, kurie aišku neįspūdingi, bet valgomi. Ar rekomenduočiau? Taip, labai patiko vieta, neblogas paprastas, bet su oro kondicionierium kambarys ir labai draugiškas personalas. Travel Hub Guesthouse kaip visada užsakytas per booking.com.

Transportas 14,28 e

Čia nutiko toks dalykas kai teko už kelionę iki oro uosto išvykstant sumokėti nemenką 10 e sumelę už prabangų ir patogų traukinį. Žinau tik tiek, kad taupantys ir turintys laiko ir kantrybės gali pasiekti oro uostą autobusu, tiksliau reikia klausinėti vietoje ir vietinių. Pats metro mieste nebrangus ir patogus tai vidutiniškai per dieną vos eurą išleidau, aišku, be dienos kai teko vykti į oro uostą.

Gatvės menas.

Pramogos 24 e

Daugiausiai kainavo KL Menara (Kvala Lumpūro bokštas), apie 20 europietišų šlamančių, bet vistik manau, kad verta užkilti pasigrožėti didingu miestu iš viršaus, pasedėti stikliniam kube ir pasidaryti gražių nuotraukų. Be šios pramogos dar kainavo įėjimas į Batu urvus ir kaip visada į pramogas skaičiuojamas alus. Ha, čia hostelio roof top bare negalėjom neišgerti po vieną tailandietišką alaus.

KL Menara.
KL Menara vakare.
Miestas iš KL Menara.
Eilės prie stiklinių kubų. KL Menara.
Sultono rūmai.
Vietinė.
Fontanas prie Petrono bokštų.
Batu urvuose.
Batu urvai.
Berniukas ir fontanas.
Dar viena gražuolė.

Kita 12,62 e

Kaip tikra turgaus boba išleidau dviženklę sumelę Petaling gatvėje esančiame turguje. Pirkau kelnes, SD kortelę (nerekomenduoju, nes veikia prastai, gal net nelabai ir veikia ištiesų) ir aišku magnetuką mamai, o kaip gi. Beje teko pirkti strepsils (nuo gerklės skausmo) ir lietpaltį (aišku, kad nuo lietaus). Tai tiek tų kitų nepanuotų išlaidų. Jei netyčia pamiršit pasiimti elektros lizdo adapterį, teks tokį pirkti čia, bet manau netgi pigiau nei bet kur Lietuvoje.

I love KL.

Kai rašiau kiek kainavo pora dienų Singapūre sakiau, kad labai ten patiko, nemelavau, bet KL sužavėjo taip kad noriu grįžti, gal kad tikėjausi mažiau ir radau tiek daug.

xoxo

MinykaDo