Vidurvasaris arba Midsommar lėkštėje

Vidurvasaris arba Midsommar lėkštėje

Dienos tooookios ilgos, naktys tooookios trumpos, lauke taip žalia, viskas taip žydi.. Aha, vasara įsibėgėjo kaip reikalas, na aš čia apie laiką, toli gražu ne orą. Apturėtas šalčiausias gegužės mėnuo per paskutinius 200 metų, o tada seka šaltas ir vėjuotas birželis. Iki pat šiol (birželio vidurio) saulė nesistengė mūsų lepinti ir nurengti iki maudimosi kostiumėlių, jai gal labiau patinka pavasario megztinių ir aulinių batų kolekcija, velniai žin, bet liūdna, kai taip lauki, žmogus, to šviesaus ir saulėto birželio, o jis spyriojasi ir nepasirodo savo visu gražumu. Midsommar orų prognozės žada sugadinti ar bent labai pasistengti užgesinti laužus, mat nei šilumos nežada būti, nei saulės. Gana apie orus, dabar apie patį midsommar truputis. Švedija garsėja savo baltosiomis naktimis, ta trumpiausia ir šviesiausia jau po poros dienų (šiais metais midsommarafton išpuola 19 birželio penktadienį (kaip visada), mat čia ne Joninės, todėl ir data kilnojama)! Visur degs laužai ir liesis švediškas snaps (šnapsas) prie šviežių bulvių ir silkės užkandos, o desertui ne kas kitas, o sezono gražuolės braškės! Taip švenčia švedai, su daug dainų, laužų ir šokių aplink juos, kur maistas irgi labai svarbus! Prie silkės su šviežiomis bulvėmis patiekiami smulkinti laiškiniai česnakai bei grietinė.

Va štai taip plius minus gali atrodyti midsommar šventės lėkštė, aišku, nepamirštant šalia stikliuko su snaps ir dubens su braškėm!

Silkė su garstyčiomis (saldu!) ir silkė su svogūnais (taip pat saldu, pasirodo švedai nelabai valgo kitokios silkės apart saldžiai paruoštos) gan neįprasta man lietuvei, bet skanu, neįprasta, apie šviežias bulves nereikia turbūt ir kalbėti, tobula, nuostabu, nepakartojama, grietinė sušvelnina viską, o laiškinis česnakas čia puikiai dera kaip ir smulkintas raudonas svogūnas, dar šiek tiek krevečių ir ridikėlių. Skanu, bet kažin ar kada būčiau pagalvojus, kad valgysiu saldžią silkę su garstyčiom, grietine ir ridikėliais. Įdomus tas gyvenimas kaip ir kulinarijos pasaulis.

Skanių vasaros vakarų! Špygas laikom, kad bent nelytų!

xoxo,

MinykaDo