Avižiniai bananiniai sausaniai su riešutų sviestu, be cukraus ir be miltų

Avižiniai bananiniai sausaniai su riešutų sviestu, be cukraus ir be miltų

Kai jau atsibosta bananų duona imi ir sugalvoji kažką naujo, pavyzdžiui bananinius sausainius. Labai norėjau avižinių sausainių, nes sausainiai labai skanu su arbata, o arbatą aš mėgstu tik kažkaip artėjant vasarai norisi nebeėsti cukraus šaukštais ir nebebūti tikru cookie monster, nes jau net tokias pravardes su kolege turėjom. Kasdien apie 11 valandą abi susižvalgom ir marš į virtuvė English tea su pienuku darytis,o kas gali būti geriau nei juoda arabata su pienu ir sausainais? O gi šitie sausainiai, kurie yra ir be cukraus ir be miltų, gal ir ištirps koks kilogramas iki rudens, nes vasara jau per greit, jaučiu kaip alsuoja į nugarą.

  • 2 gerai prinokę bananai
  • 3 v š riešutų sviesto
  • 1 v š kokosų aliejaus
  • 2 šaukštai kokosų miltų
  • 1,5 stillines avižinių dribsnių ir riešutų mixo
  • vanilės ekstrakto

Aš naudojau tokį visai fainą ir beveik visiškai becukrį pusryčių mišinį, kuris susideda iš avižinių dribsnių, riešutų, razinų ir džiovintų vaisių bei uogų, bet galima ir savo tokį sumaišyti su tokiais priedais kokių norisi, bendras mišinio kiekis turėtų būti apie pusantros stiklinės. Dėl cukraus, tai jo galima dėti jei norisi, bet daug labiau rekomenduočiau įdėti šaukštą kitą medaus ar datulių sirupo, nes tai daug sveikesnis cukrus. Aš kepiau be jokio pridėtinio cukraus, bananai yra pakankamai saldūs, o ir mano vaisių mišinyje daug razinų buvo, kurios taip pat turi nemažai cukraus.

Bananus sutrinam šakute, dedam riešutų sviestą, aliejų, beje jei neturit kokosų dėkit savo mėgstamą, tada dedam du šaukštus kokosų miltų, jei ir šių neturit, dėkit avižų, migdolų ar bet kokius kitus kokių yra spintelėje. Aš į visus saldžius patiekalus įlašinu vanilės, nes tas kvapas o Dievai, taip pat į visus saldžius ir nesaldžius patiekalus dedu druskos, taip ir į šiuos sausainius įbėriau vos vos. Galiausiai dedam avižas ir kitas gėrybes, išmaišom šaukštu, turėtų gautis tiršta masė, ja šaukštu dedam ant kepimo popieriaus ir šaunam kepti į 190 laipsnių karščio orkaitę. Kepimo laikas apie 15-20 minučių.

 

xoxo

MinykaDo