Citrininis keksas ir žygis pėsčiomis #walk15

Citrininis keksas ir žygis pėsčiomis #walk15

Apie keksą, kuris buvo keptas kai už lango saulė švietė ir buvo vasariškai šilta, nors tada tebuvo balandžio pati pradžia, deja, dabar, nors ir gilyn į pavasarį, oras labiau vasariškas (čia toks žiemos mėnuo) nei paVASARIŠKAS. Pykta, visi liūdi, nesiskiria su žieminiais paltais, o juk balandžio pabaiga. Lietus, vėjas, kruša, šlapdriba, saulė ir vėl lietus, taip atrodo balandžio pabaigos šeštadienis, daryk ką nori, oro nepasirinksi, gali tik šiltai apsirengti ir mėgautis tuo ką turi čia ir dabar. Taip ir darom, po 12 kilometrų aplink gražiuosius žaliuosius ežerus sėdim ir ilsinam kojas, kątik prikirtom daugiaryžio, desertas, kurio nusipelnėm, dar tik bus gaminamas, namie šilta ir nevėjuota (ko nepasakyčiau apie lauką), žygis pėsčiomis, nors ir su keistu oru, buvo labai smagus, smegenys džiaugiasi gavę gryno oro, kojos fizinio krūvio po atsedėtos darbo savaitės. Čia keletas gražių akimirkų ir prisiminimai apie keksą, sakau, gal jei jum liūdna dėl pavasario keksas gaiviai citriniškas su puodeliu arbatos ir knyga pagelbės bent kiek, aišku, balansui palaikyti, ryt pažadėkit bent kelis kilometrus nužingsniuoti, nes ėjimas toks geras, nemokamas, atpalaiduojantis dalykas, džiaugiuosi jį atradus, nors kažin ar čia atradimas, greičiau supratimas apie jo teikiamą gėrį.

IMG_0240IMG_0256Processed with VSCO with c1 presetIMG_0259IMG_0251IMG_0245

Gana apie ėjimus ir žygius, kad ir kokie jie faini ir išvalantys smegenis, dalinuosi skaniom foto iš skaniai saulėtos dienos, tikiu, kad greitai jos grįš ir mes vėl šypsomis pasidabinę sedėsim lauko kavinėse, vaikščiosim parkuose ir gerėsimės tikrų tikriausiu pavasariu ir jo grožiu, nes po audros visada išlenda saulė.

IMG_7308 (1)IMG_7278 (1)IMG_7294 (1)

Citrininis keksas su glaistu 

Ko reikia keksui:

-100 g sviesto, minkšto
-100 g cukraus
-žiupsnelio druskos
-citrinos
-3 vidutinių kiaušinių
-150 g miltų
-30 g krakmolo
-2 arb.š. kepimo miltelių
-8 arb.š. citrinos sulčių
-50 ml pieno

Glaistui:
-cukraus pudros
-citrinos sulčių

Dubenyje sumaišyti sausus produktus tai yra miltus, kepimo miltelius ir krakmolą. Sviestą išplakti su druska ir tarkuota citrinos žievele iki purumo. Mušti kiaušinius po vieną ir vėl išplakti. Tada į sviesto plakinį įsijoti miltų mišinį ir atsargiai išmaišyti, įpilti tris arbatinius šaukštelius citrinos sulčių. Supilti mišinį į kepimo formą, aišku, jei ji ne silikoninė, pateptą riebalais ir kepti apie 25 min. iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Iškeptą keksą subadyti dantų krapštuku ir sulaistyti keliais šaukšteliais citrinos sulčių tada aplieti citrinos sulčių ir cukraus pudros glajumi (tiesiog sumaišyti šlakelį su pudra ir išmaišyti ikigražios tirštos masės, tokios kuri dar bėga ir liejasi ant kekso po truputi stingdama).

IMG_7338 (1)IMG_7343 (1)IMG_7340 (1)

Receptas iš Citrininis keksas

xoxo

MinykaDo